Červen 2014


Elektronické knihy

4. června 2014 v 21:48 Mimo mísu
Moji milí přátelé,

je mi ctí, že se po čase odmlky mohu vytasit s něčím, z čeho mám skutečnou radost. Světlo světa totiž tento týden spatřily tři elektronické knihy, které jsem měla buď tu čest ilustrovat, nebo jsem je dokonce i napsala a a ilustrovala zároveň :)

Není nejspíš třeba dlouhých řečí - za vše vděčím Veronice Rakušanové, která spravuje potrál Miloki a která mne jednoho dne sama oslovilam, zda bych neměla zájem publikovat své knihy v elektronické podobě. Protože jsem nadšeně souhlasila a naše spolupráce se stávala čím dál příjemnější, dovolila mi i ilustrovat jednu knihu, což mne také nesmírně bavilo.

A které to jsou? Jako první vyšla sbírka Duchové pavouků, která je souborem mých básní za poslední 4 roky. Následuje novela Blund Fitlitter v Talentově, kterou jsem dopsala už téměř před čtyřmi lety a jsem obzvláště ráda, že i ona se dočkala svého publikování, jelikož jsem doopravdy přesvědčena o její hloubce a o tom, že má čtenářům zkrátka co nabídnout :)

Třetí do party je pak zmíněná kniha, kterou jsem ilustrovala a jejím autorem je Pavel Vrána - Obyčejné povídání o obyčejnch věcech jednoho života. Jedná se o povídky, jež jsou z části cestopisné a autor se v názvu knihy rozhodně držel skromnosti :) Je to neobyčejné čtení, které opravdu stojí za to a celou knihu jsem přelouskala ve vlaku a nápady na kresby se rodily prakticky vzápětí, co jsem jednotlivé povídky dočetla.

Všechny knihy pak najdete na uvedeném portále Miloki. Držím chytré sovičce a především paní Rakušanové, aby jí takových spokojených a nadšených autorů přibývalo, a s nimi spousty krásných e-knih!

Mějte se nádherně, přeji Vám krásný večer, moji milí a děkuji Vám vše za trpělivost s mým blogem, který jsem bohužel nyní poslední dobou "zanedbávala" - ale věřte, že v podstatě hlavně proto, aby se elektronické knihy zde mohly ukázat v tom nejlepším světle :)

Hanka