Prosinec 2013

Veselé Vánoce!

22. prosince 2013 v 17:00 Vtipy - všehochuť
Milí čtenáři,
ráda bych Vám všem co nejsrdečněji popřála šťastné a pohodové prožití vánočních svátků a co nejlepší zakončení roku 2013. Věřím, že Vám přinesl jenom to nejlepší a přeji, aby byl takový i rok nadcházející.
Děkuji Vám za vaši přízeň, kterou věnujete blogu www.mammo.blog.cz. Moc si ji vážím, a o to více v poslední době, kdy nebyl čas pomalu ani na jídlo i spánek, natož na blogování.
Mějte se nádherně a užívejte Vánoc!
Vaše
Hanka

Liebster blog award - nominace od Včelky

14. prosince 2013 v 7:00 Mimo mísu
Milí blogoví přátelé,

před časem mě požádala moje kolegyně Včelka, abych převzala úkol "Liebster blog award", který obdržela a který by se měl předávat dál. Jde vlastně o zodpovězení otázek, které Vám bloger položí, a také o uvedení deseti faktů o Vaší osobě. Tedy takové malé odhalení! :)

Trvalo mi to docela dlouho, protože jsem teď před Vánocemi příšerně zasekaná, a to nejen v práci, ale řekla jsem si, že si dám záležet, budu to vyplňovat postupně a raději pořádně a rozhodla jsem se přidat i nějaké fotky, které by celou tuhle challenge pořádně doplnily. Jak to celé dopadlo, se dočete v následujícím příspěvku.

Fakta aneb blogový striptýz v deseti bodech:
1. Mám tendence sama sebe neustále shazovat a kritizovat a pochválím se skutečně jenom málokdy. Naproti tomu jsem ale docela ješitná. Takže se budu snažit, aby následujících deset faktů nevyznělo jako uplakánkova hymna :D (a taky často žertuju) Budu se snažit prokládat příjemnější sebetvrzení i s těmi kritickými, ale těžko říct, jestli ty klady budou stačit těm nedostatkům - a vidíte to, už je to tady :D
2. Je čas předvánoční, a tak mne jako první napadá hnedle jedna moje neřest: bývám marnivá a rozhazovačná - a to i tehdy, když bych zrovna neměla! :D Snad mi budiž lehkou omluvou to, že ráda utrácím za dárečky svým nejbližším a baví mne je pro ně vymýšlet (pokud jim ale něco nevyrobím/nenakreslím) :)

3. Jsem všechno, jen ne kliďas! Ale ne vždycky mi to bývá ke škodě.
4. Mám maďarské předky.
5. Bojím se pavouků, injekcí a sumců! Brr.
6. Moje oblíbené číslo je šestka.
7. Nikdy jsem nepoznala svého otce.

8. Hodně lidí o mně tvrdí, že jsem vtipná a že umím zářit i v úplně cizí společnosti. To tak možná vypadá, ale ve skutečnosti se mi nové známosti nenavazují úplně nejsnadněji a málokoho si doopravdy pustím blíže k tělu.

9. Téměř nenosím boty na vysokém podpatku a vyhovují mi ty, které nemají vlastně vůbec žádný (po letošním podzimu mám pouze jedny jediné kovbojské na takovém menším a už s tímhle mám co dělat - ale nejsou snad parádní?) :D

10. Až na ohrnutý nos, velké zuby, ploché nohy, vystouplá kolena, šedivé vlasy, kruhy pod očima, kachní chůzi, mírný podbradek a krátké nohy jsem s tím, jak vypadám, velmi spokojena (rozumějte vyrovnána) :D


Jako jedenáctý bonusový fakt bych doplnila, že všechno příšerně okecávám (viz to, že mi jich nestačí deset) a že mám ráda bonusové a extra věci (viz to, že jsem u tohoto faktu již napsala, že je bonusový). Díky, kdo jste se pročetli až sem! :D A vězte, že bude ještě hůř!


Otázky, které mi uložila Včelka ku zodpovězení:

1. Máš nějakého domácího mazlíčka a co pro tebe znamená?
2. Jaký máš názor na tetování, máš nějaké nebo o nějakém uvažuješ?
3. Co studuješ za školu a jak tě tvůj obor baví? Případně jakému oboru se chceš do budoucna věnovat?
4. Jaký je tvůj vztah k přírodě? Trávíš v ní svůj čas rád/a?
5. Třídíš odpad a jaké jsou pro to v tvém okolí podmínky?
6. Souhlasíš s využíváním babyboxů?
7. Jíš maso nebo jsi vegetarián?
8. Podáš pomocnou ruku někomu, kdo ji potřebuje? I kdyby se jednalo o neznámého člověka na ulici?
9. Sleduješ rád/a seriály? Pokud ano, jaký je tvůj nejoblíbenější seriál?
10. Jak moc jsi závislý/á na internetu?

A co já na to?

1. Mnozí čtenáři určitě vědí, že mám doma anduláka Ludvíka, kterého na blogu sem tam ukážu. V brněnském zverimexu jsem ho poprvé uviděla před dvěma roky krátce poté, co odešel můj předešlý anduláček Toník a vůbec jsem se nehrnula do koupě nového papouška. Jenomže mezi námi přeskočila jiskra a od té doby nedám bez svého mimořádně ochočeného miláčka ani ránu :D Andulky chovám od svých šesti let a Ludvík je z nich zdaleka nejochočenější a breptá kolem třicítky slov. Maminka má doma ještě dvanáctiletou fenku jezevčíka, Kitty, kterou předešlý majitel týral. Pomohla jí vyhrabat se ze dvou mrtvic stylem, že stále chodí, běhá a je čilá a fit a jakožto moje parťačka ještě z dětských let pro mě psí stařenka Kitty znamená také neskutečně mnoho. I Ludva ji miluje! :D

2. Tetování fandím, byť mám sama na těle jenom vybledlé a zpackané kérky ještě z pubertálních časů :D Plánuji si je ovšem nechat - a ještě rozšířit! :D Brzdí to jenom nedostatek financí, ale po Vánocích se to snad podaří.


3. Jsem osoba (tvrdě) pracující a už nestudující, nicméně věnující se oboru, který sice nevystudovala, ale nikdy si nedovedla představit, že se bude živit nějakým jiným - a ten obor je grafika :)4. Matka Příroda je moje druhá matka! Takže ANO, kdykoli jen můžu, zdrhám do lesa. Dovolená? Jedině v přírodě, nikde jinde totiž necítím potřebný blahodárný klid.
5. Teď mi asi někdo vyhubuje, ale ne, netřídím. Nikdy jsem na tohle prostě nebyla. Ve škole mě prvouka a taková ta ekovýchova příšerně nudily a zkrátka se nikomu nepodařilo vést mne k tomu už od mládí a on na to pak člověk začne dlabat tím spíš…Přiznám se taky bez mučení, že odpadky mě pěkně štvou a minimálně jednou denně je odnáším a v jednom obřím pytli skončí prostě všechno, co mi přijde pod ruku :D

6. Teď jsem blázen…Je na babyboxech něco špatného?


7. Maso jím a mám ho ráda. Nedovedu si představit, že bych ho ze svého jídelníčku vyškrtla, baštím ho klidně i bez přílohy :D Jo a taky jsem schopná ho snídat; bože, jsem to ale čuně. Ale mám ráda i žemlovku! :D :D A ráda vařím.
8..Tak zatím to po mně na ulici chtěli jenom bezdomovci, a těm ji teda opravdu nepodám… Ale v práci, kdykoli někdo potřebuje podržet dveře, například s kočárkem, nebo když je o berlích, nebo prostě cokoli, tak bez váhání pomáhám…Tak snad nejsem úplná zrůda! Ono to zní možná dost hrozně, ale věřím, že bych na tento problém měla zcela odlišný pohled, kdybych sama byla někým, kdo pomoc potřebuje.

9.Seriály jsou pro mne symbolem oddychu. Prásknu na sebe, že si doma někdy jídlo nosím k počítači, odsunu si klávesnici a u toho jídla čučím na nějaký seriál a drobím si do té klávesnice :D Jako dítě, když jsme ještě počítač neměli, jsem to dělala také, ale nad komiksy s Kačerem Donaldem (a drobila do nich). S přítelem sledujeme seriály Doctor Who, TBBT, Simpsonovi a Přátele, které miluji a koukám na ně pořád dokola :D Hlavně u toho jídla! Koukám také na krátké seriály na Stream.cz, jako A dost!, Peklo na talíři, Menu domů a Fenomén. Na víc toho už naštěstí nemám čas, jinak bych u PC vysedávala asi pořád :D


10. Dříve jsem na internetu trávila docela dost času, zapínala ho ihned po probuzení a když internet nedejbože nešel, neskutečně mě to vytáčelo. Byla to hrůza. Díky práci už mi na podobné počítačové zlozvyky nezbývá čas. Bohužel tím ale strádá i můj blog a čtení ostatních oblíbených blogů, což mne zase šíleně mrzí.

Přiznám se, že mi dalo strašnou práci vybrat publikovatelné fotky, které by Vám mohly leccos říci a které by byly zkrátka takové "jen tak," ze života, ale ještě daleko více mi dalo zabrat sestavení otázek pro dalšího blogera, kterému předám štafetu. Co volit tak, aby případné čtenáře zajímalo, ale aby to nebylo moc šťouravé nebo nudné? :-D Nakonec jsem desatero otázek přeci jenom sestavila a tímto jej předávám mé milé kolegyni - blogerce Intuici, která je mým pravidelným hostem vždy, když přidám něco nového a neopustila mne ani tehdy, když nestíhám přispívat častěji :D Ale to samozřejmě vím o o těch ostatních, nicméně deset faktů o její osobě a odpovědi na níže uvedené otázky, čekají nyní na ni! :D Tak do toho, milá Intuice! Moc se na to těším!

1. Buďme aspoň na začátku malinko aktuální! Tvoje nejkrásnější vzpomínka na Vánoce?
2. V co v životě věříš?
3. Splněný sen?
4. Nesplněný sen?
5. Co rád/a vaříš a jaké je Tvoje oblíbené jídlo?
6. Tvoje oblíbené místo?
7. Co máš na sobě rád/a?
8. Co pro Tebe znamená zima?
9. Jak nejradši trávíš volný čas?
10. Jak a kdy jsi vlastně založil/a blog a proč?

Nuže, milí čtenáři, to je pro dnešek vše - věřím, že toho bylo ažaž :D Do Vánoc se určitě můžete těšit na nějaké zimně/vánočně laděné fórky a případné dotazy se pokusím doplnit níže v komentářích, které od Vás též uvítám.

Krásný adventní víkend :*

H.

Mikuláš je zubař!

5. prosince 2013 v 10:00 Vtipy - všehochuť


....A je to jasné! :D


Krásné prožití Sv. Mikuláše, moji drazí :*

H.