Září 2013

Eternum konečně dostupné i ke stažení

24. září 2013 v 19:00 Lit - erární tvorba
Milí čtenáři blogu a přátelé,
dnes to vezmu z trochu jiného a méně tradičního úhlu věci, než jsou vtípky a než je Vám známý. Z úhlu čistě poetického...Takže raději rovnou k věci, at Vás zbytečně nenapínám!

Někteří z Vás možná vědí, že má sbírka básní Eternum vyšla už v roce 2010 a vydalo ji Východočeské středisko Obce spisovatelů (www.spisovatelevc) jako mou básnickou prvotinu (která je zatím bohužel taky tím posledním, co mi kdy vyšlo :D). Často i v dnešní době dostávám dotazy, kde by ji bylo možné si ji zakoupit. To bohužel nejde, sbírka vyšla čistě v rámci Střediska a měla náklad jen 50 výtisků, přičemž já obdržela polovinu a díky mé rodině, přátelům a známým se po ní ještě téhož roku zaprášilo. Za což jsem samozřejmě ráda, ale protože mi finanční situace zatím nedovoluje další možný dotisk, nedávno mne napadlo, a inspirovala mne k tomu má slovenská kolegyně, básnířka Lucia Bizarretová, že bych ji mohla převést do elektronické podoby a prostřednictvím blogu, emailu a všeho ostatního Eternum poskytnout všem, na které se zkrátka už nedostalo, ale měli by o sbírku zájem :) Lucia totiž na jaře letošního roku vydala e-knihu Press the button X, jejíž obal jsem ilustrovala: http://mammo.blog.cz/1305/lucia-bizarretova-press-the-button-x . Nakonec jsem tedy ze dvé sbírky udělala sken ve formátu PDF a ten je právě od vydání tohoto článku dostupný volně ke stažení :) Věřím, že i přesto, že sbírka vyšla už před lety a má tvorba se od té doby stále vyvíjí (naštěstí) a mění se, o ni neopadne zájem a že snad potěší nejednu romantickou duši. Více jsem se o ní rozpovídala loni, kdy mě zpovídala právě Lucia Bizarretová ve svém časopisu Ilegalit: http://casopisilegalit.files.wordpress.com/2013/09/ilegalit-zaverecny-special.pdf (str. 16) A možná je právě tahle chvíle tou vhodnou, abych prozradila, že jsem měla nedávno tu čest stát se členkou redakce Ilegalitu, za což všem jeho autorům velmi děkuji a moc si toho vážím. Věřím, že pro časopis nebudu přítěž, ale naopak přínos! :D Od října zde budete moci pravidelně nacházet kreslené vtipy :)

Eternum pak ke stažení ZDE, z Uložto.

Krásný poetický večer... :) Doufám, že Vás básně alespoň trochu zahřejí u srdce.

HankaJedenkrát o hrbení a něco navíc

22. září 2013 v 22:06 Vtipy - všehochuť
Ráda bych se omluvila, že v poslední době nepřidávám vtipy tak často, je holt frmol... :-/ Přesto věřím a doufám, že se sem i tak stále rádi vracíte.

V pátek večer jsem si i na just tomu, že jsem za pár hodin vstávala, utrhla kousek volného času a v naštvanosti na to, že se mi nedaří najít čas na čtení poezie, si alespoň pustila o poezii film :) A že teď nedávám tolik nových příspěvků, tak přidám ještě aspoň tip na pěkný, romantický český film To horké léto v Marienbadu. Léto je pryč, a tak si myslím, že jako jeho poslední odlesk a vzpomínka se i vcelku hodí :) Vypráví o lásce J. W. Goetheho a mladé Ulriky, mně se docela líbil a pěkně jsem si u něj odpočinula. To v poslední době potřebuju jako sůl...


Zdroj obrázku: fdb.cz

Protože bylo i pár dotazů na to, jak se daří Ludvíkovi, tak odpovídám, že skvěle, musím zaklepat :) Má se pořád čile k světu jako jindy, do své zásoby přidal nějaká nová slovíčka a je s ním stále velká legrace :D


A ještě přihodím i nějaký ten vtípek :


A protože jsem si tento víkend užila ty správné houbařské radovánky, tak se budu snažím přes týden zpracovat jednak ty houby a jednak i nějaký houbařský fórek, ke kterému přidám i nějaké ty fotky ( i recept :)) Takže asi nepotěším Včelku a ostatní milovníky jiného jídla než hub, ale věřím, že vtípek snad padne do noty i jim.

Krásný začátek podzimního týdne a děkuji Vám za Vaši přízeň!


Hanka