Duben 2013

Pálení čarodějnic 2013

30. dubna 2013 v 0:10 Vtipy - všehochuť
Milí čtenáři,
přeji Vám, ať už někam večer jdete opékat buřtíky a inkvizicovat ježibáby nebo ne, krásně strávený poslední dubnový den a mnoho smíchu a pohody! Určitě se mi pochlubte v komentářích, jak dnešek strávíte :-)

Krásný den!

Háňa


Botanická zahrada Brno, 20. dubna 2013

24. dubna 2013 v 13:40 Mimo mísu
Milí čtenáři!

Dnes mám pro Vás, kromě vtípku, ještě fotky z návštěvy botanické zahrady v Brně, kam jsme minulý týden zavítaly s mamkou :) Snažila jsem se napsat ke každé ještě krátký komentář na vysvětlenou, a ještě přidám pár slov na úvod. Přeji příjemné počtení a prohdlíku!

Botanickou zahradu v Brně najdete na ulici Kotlářská, je snadno dostupná z centa nejen co se dopravy týče, ale také pěšky - my to s mamkou šly tam i zpátky necelých dvacet minut, a bohužel nám dvakrát nepřálo počasí, hodně foukalo a nebylo zrovna nejtepleji, ale dalo se :) Do zahrady je pak vstup volný, pouze do skleníků je pro dospělého 50 Kč, rozhodně to za to stojí!

Byla možná škoda, že jsme se tam nevypravily aspoň tak o měsíc déle, kdy už bude všechno hezky rozkvetlé - takhle tam rostlinky víceméně jenom pučely a ještě stálese probíraly ze zimního odpočinku. Rozhodně to zopakujeme, až jaro trošku pokročí, ale i tak to byl skvělý zážitek :)

Prohlédly jsme si nejdříve zahradu venku - je hezky rozdělená na sekce například rostlin středomoří a podobně, takže se z tabulí dozvíte mnoho zajímavého :) Na stromech jsme pak viděly ptačí budky a chodily po kamenných úzkých cestičkách mezi keříky a vysázenými kytkami, jenom škoda toho počasí, protože když zafoukal vítr, nebylo to nic úžasného :( A nějaké fotky z venku:


Nádherná mandloň:


Krásné jezírko s kačerem a rozkošným chrličem vody v podobě žáby (a jedna béžová ropucha hned vedle):Mamka s kamennou hadí kašnou:


A pak jsme se přesunuly do soustavy skleníků (kvůli zimě:D). A hned v tom prvním na nás dýchlo neskutečné vedro a zapařený vzduch, že jsme byla tak rády, že jsme té zimě venku unikly - ovšem asi po pěti minutách strávených nad vnitřním jezírkem s lekníny jsme byly zpocené až za ušima a nepomohly ani svlečené kabáty :D Rychle jsme z prvního skleníku vypadly, a vtom dalším už naštěstí nebylo tak nedýchatelno - postupně se skleník od skleníku ochlazovalo, a v tom posledním už byla zima skoro tak stjená jako venku. Ale oběma se nám spustila rýma, tak jsme si pěkně pročistily dutiny, a hlavně se pokochaly tou exotikou tam! :D
Mimochodem, abyste viděli, že to nepřeháním, tak dole pak najdete fotku tamní sušičky omlžených fotoaparátů! :D
Nejvíc mne zaujal asi velký palmový skleník, o kterém se ještě zmíním níže. Co nás trochu mrzelo bylo, že do sekce s orchidejemi má přístup pouze personál, a tak jsme si ty krásky prohlédly jenom skrz zavřené dveře:


Ale i tak návštěvu brněnské botanické nemůžu nedoporučit, byl to úžasný zážitek a věřím, že by potěšil nejen kytkomilovníky! ;)

A teď pár fotek ze skleníků :)

Obrplži:


Obraloe! :D Tam stojím jak blb, nechápu.. :D


Parádní láčkovka, masožravky se mi děsně líbí! :)


V největším ze skleníků, zmíněném palmovém, jsme vystoupaly po točitých schodech na takový ochoz, který jej lemoval, abychom si mohly prohlédnout palmy, které dorostly do výšky několika metrů - a chvílemi jsme měly málem závratě, však se podívejte sami :D :
Slíbená sušička na vlhkem a teplem zamlžené foťáky! :D


A nakonec jsme venku ještě na chvíli vystoupaly po schodech na střešní zahrádku, kde na jednom keříku byla spousta berušek :) Tady je jedna z nich, ta zrovna chrněla:


Pohled ze střešní zahrádky:


Na závěr jedna fotka z mého balkónu, aneb "Jak mi to doma už konečně raší!" :D Taková moje miniaturní botanická zahrádka - čerstvě zalito :)A nesmí chybět samozřejmě tématický kytkovtip!


A to je konec krátké fotoreportáže! Doufám, že Vás taková menší změna na blogu potěšila!

Pohodový den přeji! :)

Háňa

Mládežnice

19. dubna 2013 v 12:00 Vtipy - všehochuť
No, zkrátka ze života! Smějící se

Krásný víkend, moji milí!


Houbařský post

13. dubna 2013 v 8:00 Vtipy - všehochuť

Děcka, já už se tak těším, až porostou houby, že Vám sem musím dnes přihodit dva houbařské!

Tak krásnou sobotu!Usmívající se


Jo, to bylo loni v létě nadělení!Karel Gott v Košicích

9. dubna 2013 v 8:00 Mimo mísu
Ahoj, čtenáři!

Dnes mám pro Vás čtení, malé ohlédnutí za Košickou výstavou na počest Karla Gotta - v následujícím článku najdete mimochodem také moji karikaturu 37mi násobného Zlatého a Českého slavíka, a ještě několik dalších, dle mne moc povedených. Ať se líbí a přeji Vám pohodové úterý! Usmívající se Taky jsem si neodpustila anketu, ano, dobře víte - zda máte hudbu Karla Gotta rádi či nikoliv.Smějící se Pište i do komentářů!

Čtěte a slovenštinu procvičujte po kliknutí na obrázek Usmívající se Více karikatur a portrétů Karla Gotta pak zhlédněte TADY.


PIN

7. dubna 2013 v 16:31 Vtipy - všehochuť
Moje vlastní zkušenost :) Jasně, jistá obezřetnost na místě je, ale ten slepý pán na poště asi nevěřilm...svým očím! :D

Krásnou neděli Líbající


To bychom kdysi ve škole taky potřebovali!

5. dubna 2013 v 10:00 Vtipy - všehochuť
No, zdá se mi, že to je levnější a praktické a že to lépe snese útoky morkou houbou, svačinou nebo třídnicí!Smějící se
Krásný víkend, moji milí!Líbající


Veselé Velikonoce 2013!

1. dubna 2013 v 6:45 Vtipy - všehochuť
Milí čtenáři,
přeji Vám všem veselý velikonoční den, bohatou koledu, a abyste se i přesto, že jsou letos Velikonoce mrazivé a bílé, nepřestali usmívat! Mrkající

A chlapi, šetřete nás!Smějící se

Krásný den a určitě se pochlubte v komentářích, jak se Vám Velikonoční pondělí (ne) vydařilo, ale já věřím, že se budete mít fajn. Krásný vstup do dubna!

Hanka


...jo a protože on je vlastně i apríl, tak přidávám jeden trochu starší aprílový, ale možná ho někteří neznáte:


Letošní vajíčka a zasněžený beránek - to sedne, co? Dokonce mu zimou i odpadly uši! :D Ale věřím, že nám bude chutnat a že osvědčený recept nezklame.


Jinak, loňský beránkový článek i s vtípky si pak můžete připomenout TADY.