Květen 2012


Budgie love!

28. května 2012 v 2:43 Mimo mísu
Je pořád ještě květen, měsíc lásky a tak, než odejde, Vám sem přidávám tuhle fotku - Ludva a já zachyceni krátce předtím, než jsem od něj dostala nefalšovaný andulčí polibek! :D Od té doby se změnilo mnohé - a bohužel ne k lepšímu; Ludvík sice chodí na ruku bez keců a už na ní ani nemám pamlsek, jenomže jakmile tam ten pamls není, klove a klove a bohužel né dvakrát jemně :( Ovšem zato mi rád víská vlasy - a to je parádní! :D
Berte to s rezervou, jsme oba v pyžamu a po ránu, akorát na tom ptákovi to není vidět!

Milan Princ a jeho báseň

27. května 2012 v 2:03 Mimo mísu
Dnes mám pro Vás jednu neobyčejnost. Dost jsem váhala, jestli ji zveřejnit, ale nakonec jsem si řekla, že Princ (http://cs.wikipedia.org/wiki/Milan_Princ) snad proti nebude, když jsme to tehdá tak pěkně sladili :) Pro upřesnění dodávám, že on perfektně básnil a já sekundovala ilustrováním - což je sice jasné, ale nějak příspěvek představit musím. Nejdřív jsem to brala jako soukromý vtípek, ale když na to koukám s odstupem času, tak si říkám, že je přece pro všechny!
Princi, pokud to čteš, tak Tě tímto zdravím - a vidíš, že na Tebe nezapomínám! :)
A Vám, čtenářům, přeji příjemný poeticky-veselý zážitek!


Milan Princ: BRETON DALI A JÁ (1981)

Ten Breton byl frajer
zašeptal básník Zahrádca
a rozepnul dívce knoflíček u krku
Fantazie si udělala uzel
na kapesníku mých představ
a já přibil krajkované kalhotky
pod podobiznu Salvadora Daliho
Je to oboustranné?

24. května 2012 v 12:00 Vtipy - všehochuť
Vtip jste možná někteří viděli na Pozitivních novinách, ovšem na blogu premiéru ještě neměl - věřím, že se najde mnoho takových, kteří vtípek neznají :)Kreslený humor na Pozitivních novinách

18. května 2012 v 20:52 Ilustrátorské počiny - Pozitivní noviny
Milí návštěvníci,
je mi ctí Vám dnes představit zbrusu novou rubriku Pozitivních novin, která se zabývá jen a pouze kreslenými vtípky. Dostala jsem nabídku, zda bych ji nechtěla vést, a tak jsem nakreslila logo, poslala pár vtípků a už se to rozjelo :D První příspěvek v rubrice Vám samozřejmě ukážu!
Není ovšem mým zájmem v rubrice publikovat pouze vlastní tvorbu - ba naopak. Ráda bych oslovila další kreslíře vtipných obrázků a postupně je v rubrice představovala, aby to bylo pestré a aby to hlavně nebylo jenom o mně. Naštěstí se mi to zadařilo a ve druhém příspěvku, který brzy vyjde, budete moci zhlédnout legrační obrázky mého známého Karla Urbana.
Budu ráda, když sem tam na Pozitivní noviny nakouknete - nejen kvůli této rubrice, ale hlavně proto, že kromě mých ilustrací (:D) zde najdete denně nové zajímavé články a také články od známých osobností!
Tímto ještě jednou děkuji redakci PN za tuto úžasnou možnost, budu se snažit, abych ji maximálně naplnila a čtenáři se maximálně smáli. A také tímto vyzývám všechny, co mají alespoň pětici veselých obrázků a byli by rádi v této rubrice představeni, nechť se mi ozvou:)


Ocenění THE VERSATILE BLOGGER od Sisi

18. května 2012 v 1:57 Mimo mísu
Ráda bych poděkovala Sisi za toto překrásné zelené ocenění, které mi udělila a jež znamená blog plný životodárné energie a naděje. Přestože se zde hromadí vesměs "jen" kresby a sem tam nějaký text, moc mě potěšilo, že cena s tímto významem může připlout k blogu plnému kreslených vtípků. Opravdu mě to moc těší a rozhodně mě to nakoplo, abych pro Vás kreslila dále - tedy, ne, že bych snad chtěla přestat!
Věřím, že kromě Sisi je na blogu dobře i všem ostatním pravidelným i nepravidelným návštěvníkům. A prosím vězte, že stačí pár slovíček o tom, jak Vám nějaký můj obrázek vylepšil den a automaticky se lepší i ten můj. A že se sem vracíte s radostí...
Takže ještě jednou děkuji! :)

Haňa
Benzínové vtipy

16. května 2012 v 0:06 Vtipy - všehochuť
Přátelé,
dnes mám pro Vás velmi zajímavé vtipy - ještě zajímavější než normálně :D Dělala jsem je známému do jedné prezentace pro zaměstnance a jde o řetězec známých benzínek Čepro. Je tedy jasné, že tam půjde o benzínové pumpy - to je, co? :D
Protože jde spíše o takové soukromější vtípky, váhala jsem, jestli se o ně podělit s Vámi. Ale nakonec jsem si řekla, že tam vlastně není nic k nepochopení (kromě toho Optimalu, ale to taky není z mojí hlavy, já nemám ani řidičák :D), ale myslím, že i tak je to k zasmání. Ostatně, posuďte sami!


Den matek

13. května 2012 v 0:06 Vtipy - všehochuť
Nezapomeňte dnes na ty nejdůležitější ženy svých životů - na maminky! :) Pokud se tak stalo, zkuste jim ukázat tento vtípek - třeba zabere! :D

Červíci

10. května 2012 v 12:00 Vtipy - všehochuť
Realiťák jak hrom! :)


E. Molčániová - Adopcia

8. května 2012 v 2:50 Ilustrátorské počiny - Pozitivní noviny

...Dnes opět se slovenštinou a s paní Molčániovou, jejíž minipovídku jsem ilustrovala :) Příjemné a veselé počtení!

Emília Molčániová - Adopcia

"Prišli sme ohľadom adopcie."
"Vy ste… manželia Krhličkovci?"
"Áno."
"Posaďte sa, prosím. Iste viete, že musíme s vami absolvovať niekoľko pohovorov, kým dôjde k samotnej adopcii. Takže, vy ste manželia už dvadsať rokov, ako tu v žiadosti čítam… A doposiaľ nemáte žiadne vlastné dieťa."
"Preto si chceme adoptovať cudzie."
"Takže, máte nejakú bližšiu predstavu o tom, aké dieťa by to mohlo byť? Najčastejšie sa osvojujú dojčatá, novorodenci."
"No, viete, na novorodenca si netrúfnem, nikdy som také malé dieťa nedržala na rukách," povedala pani Krhličková.
"Nevadí, máme tu množstvo starších detí. Čo by ste povedali na také trojročné? Vie už samostatne chodiť, cikať, papať, kakať, s takým už nie sú až také triviálne starosti…"
"Asi to tiež nebude ono, myslím, že by bolo pre nás vhodnejšie ešte staršie."
"V poriadku. V zozname máme napríklad šesťročného chlapčeka…"
"Ale šesťročné dieťa býva niekedy veľmi komplikované. Začína chodiť do školy a kým si zvykne, niekedy to môže byť problém…"
"Tak potom jedenásťročná slečna…"
"Dajte pokoj! S takým deckom začína plieskať puberta a tie nervy… Niekoho, čo už má tieto problémy za sebou, tam nemáte?"
"Ale, áno. Bol by tu osemnásťročný mládenec…"
"Nie, nie! Ten bude chcieť ísť určite ešte i na vysokú, to by nebola šťastná voľba."
"Tak, potom by tu bol vyštudovaný inžinier…"
"No, určite!. A ten sa bude chcieť oženiť a prídu deti, bude úplne zaneprázdnený…"
"Prosím vás, čo vy vlastne chcete?"
"My nechceme dieťa, o ktoré sa bude treba starať, my chceme niekoho, kto by sa na staré kolená postaral o nás…"


Emília Molčániová: Informačka a Malý nedostatok - minipovídky slovenské autorky s mými ilustracemi 3. část

5. května 2012 v 0:06 Ilustrátorské počiny - Pozitivní noviny

Jak jsem slibovala, dnes přidávám další dva fejetony paní Molčániové, které vyšly na Pozitivních novinách a jež jsem opět ilustrovala. Přeji Vám příjemné počtení a pobavení!

Informačka

"Prosím Vás, dobre som tu v turistickej informačnej kancelárii?"
"Pravdaže. Vitajte! Čím vám môžeme poslúžiť?"
"No, pani, potreboval by som vedieť, kde sa nachádza WC:"
"Chcete pisoár, alebo kabínku?"
"To je jedno."
"Toaletný papier jedno, dvojvrstvý, biely, krepovaný, v kotúčiku, alebo skladaný?"
"Preboha dajte, aký máte."
"Použijete aj umývadlo?"
"Samozrejme, ako inak."
"Vodu teplú, studenú, mydlo tekuté, alebo v kocke, uterák, alebo fén?"
"Pre mňa, za mňa, nech je ten záchod aj zlatom vykladaný, len ma rýchlo vpustite, lebo to už nevydržím."
"Nuž, aby som vám pravdu povedala, my tu záchody nemáme. Teda, aspoň v tomto čase."
"A to už ako?"
"Nespĺňali európske parametre, prerábame ich."
"Ale hádam v celom meste nejaké máte, veď také kultúrne stredisko, podľa Unesca skvost..."
"Áno. Rozumiem vám. Takže... Prosím, tu máte letáčik o našom regióne, je tam všetko. Všimnite si, prosím, hlavne zrenovované centrum a múzeum."
"Pani, opakujem, ja potrebujem vedieť jedine to, kde je tu možné ísť na WC."
"Tam, kde sa nachádzajú, je to nezaujímavé a ako som už povedala, tá mestská štvrť sa aj tak prerába, takže sú nefunkčné. Radšej si pozrite starobylú vežu s možnosťou vyhliadky. Keď je dobrá viditeľnosť, vidno až do..."
"Kašlem vám na vyhliadku, ááá, ja potrebujem ísť na záchod!"
"No, veď sa už len toľko nezlostite, tá vyhliadka je naozaj super. Iba z našej veže môžete uvidieť Nízke Tatry a zároveň aj siluety Vysokých. Aj zachované zbytky mestského opevnenia vzbudzujú záujem celej turistickej verejnosti."
"Počúvajte, vážená, vy ste asi nahluchlá, ja potrebujem ísť na vecko, inak pustím do gatí, jasné?"
"Neviem, kto je tu hluchý, povedala som vám predsa, že mestské záchody sú v prestavbe. Takže, predsa len si to nerozmyslíte s tou prehliadkou mesta? Také katakomby nemá hociktoré mesto..."
"Tak, dosť! Áááú! Poviete mi konečne, kam chodíte na záchod?"
"My? My chodíme naproti do parku, tam medzi kríky."
"No, hurá!"
"Mestská polícia? Ferko, povedzte kolegom, že zasa jeden z turistov čupí v parku v kríkoch. Že hneď vyrážate? Fajn... No, vidíš, Betka. Takto to musíš robiť. Na jednej strane turistu trochu ponaťahuješ, potom v rámci tvojej profesie ho oboznámiš s historickými pamiatkami mesta, spropaguješ našu lokalitu a na druhej... Vidíš? Už ho berú a teraz zaplatí mastnú pokutu za znečisťovanie verejného priestranstva. Vyzerá to dobre, ešte je iba deväť a už je to štvrtý nešťastník. Pomaly aj nazbierame sumu na dokončenie verejných záchodov...Veď mňa to už tiež nebaví krčiť sa tam za každého počasia..."

Malý nedostatok

"Čašník!" kývol úradník Mokráš na obsluhu, ale ten zaneprázdnený, iba pohodil šticou na znak, že volanie zaregistroval a venoval sa ďalej staršej dáme sediacej pri protiľahlom stole.
Z pariacej polievky, ktorú položili pred neho, sa šírila vôňa, žalúdočná sliznica žmýkala šťavu ostošesť, ale náš úradníček sa prinútil krotiť svoje živočíšne pudy a opäť zodvihol ruku.
Po chvíli sa čašníkovi konečne uráčilo obrátiť k Mokrášovi tvár, ktorá však mala začudovaný výraz, ten akoby hovoril:
"Dočerta, čo neješ, ale otravuješ poctivých ľudí?" Samozrejme, v slušných podnikoch sa takéto reči nevedú, preto sa úctivo poklonil a spýtal sa:
"Prosím, niečo nie je v poriadku?"
"Skúste, prosím, ochutnať moju polievku," ukázal Mokráš na svoj tanier.
"Chýba jej niečo?" opatrne sa spýtal kelner.
"Samozrejme, že chýba."
"Tak to vám potom zavolám vrchného, sťažnosti vybavuje on," povedal a zvrtol sa s profesionálnym fortielom a odplával do služobných priestorov.
O malú chvíľu sa otvorili dvere a kučeravý vysoký pán v stredných rokoch mieril rovno k stolu číslo šesť, kde sedel Mokráš.
"Budete si želať?" úctivo, ale aj dôležito sa spýtal hosťa.
"Prosím, aby ste ochutnali moju polievku."
"Zdá sa vám nedochutená? Ak je to tak, prosím, použite soľničku, koreničku, môžem vám priniesť maggi, alebo sójovú omáčku..."
"Nie je treba, stačí, ak ju ochutnáte."
"Aha, už rozumiem, zrejme toho bude viac..." a skôr, ako hosť stačil zareagovať, stratil sa v kuchyni. Vzápätí sa v lietačkách objavilo robustné telo muža vo vysokej kuchárskej čiapke a vareškou v ruke.
"Tak, čo má byť?" spýtal sa, ešte za chodu. "Že vraj nejaká sťažnosť?"
"Nie je to také vážne, hoci... chcem len, aby ste ochutnali moju polievku," povedal Mokráš ticho, trochu zaskočený obrom.
"Ja si za svojim dielom stojím, moje receptúry sú dokonalé. A len tak momochodom, jesť sem chodia aj vládni predstavitelia, tak nechápem..." rozohnil sa červenolíci šéfkuchár.
"Vaše zásluhy vám neberiem, chcem iba, aby ste už niekto konečne ochutnali moju polievku."
"Dobre, teda. Dajte lyžicu... kde je... kde máte lyžicu?"
"No, konečne...!

Ludva boduje!

3. května 2012 v 3:20 Mimo mísu
Dnes pro Vás nemám vtip, ale musela jsem se podělit o příhody našeho ptačího spolubydlícího. Je mi jasné, že Vás fotky nepobaví tolik jako mne, protože vím, co všechno jim předcházelo a za jakých okolností že to vznikly, ale věřím, že si z nich alespoň ten úsměv odnesete... :)


...člověk si odloží na linku pár plechů a pekáčů a hned je mu tento kuchyňský majetek exekuován drzým opeřencem! Jojo, čeští exekutoři... :D


Dali jsme Ludvíka na chvíli na okno, aby si užil krásné dubnové teplé počasí a zpočátku byl poněkud vyděšen (viz foto). Ale pak se mu to už zalíbilo :)A nakonec módní kreace - tento moderní účes si vytvořil máčením hlavy ve vodě z koupelničky:<a href="http://melody02.webovastranka.cz/image/3027/23355_0zagcvfc3rb.gif"><img src="http://melody02.webovastranka.cz/images/0zagcvfc3rb.gif"></a><br/><a href="http://melody02.webovastranka.cz/image/3027/23355_0zagcvfc3rb.gif"><a href="http://melody02.webovastranka.cz/image/3027/23355_0zagcvfc3rb.gif">«0zagcvfc3rb.gif»</a>

Na prvního máje, jděte do ráje

1. května 2012 v 0:06 Vtipy - všehochuť
Přeji Vám všem, abyste dnešní svátek neslavili jako svátek práce, nýbrž jako svátek lásky - ale to doufám děláte všichni :) Taky Vám přeju, abyste ho strávili s láskou a třebas i tou erotikou - přikládám dva příkladné vtípky, tak si koukejte vzít příklad (ale neplatí to na to bezdomovectví, tomu se prosím zkuste vyhnout) :D No a jestli Vás nikdo rád nemá a máte špatnou náladu, přijďte zase někdy ke mně, vtípky jsou zveřejňovanány stále a s intenzitou! :)
Krásný prvomájový den!


Vtípek s bezdomovci můžete najít i na Facebookové stránce časopisu Glanc - ještě jednou děkuji!