Červen 2011

Mammo a anglická snídaně

30. června 2011 v 0:40
...aneb mé skromné vyjádření toho, že tuhle pochoutku po ránu prostě nemůžete pozřít! :-DKošer

28. června 2011 v 23:25
Tak jo, tak jeden hluboce protiválečný, drsný a za vlasy přitažený komiks :) Viděla jsem v televizi dokument o židovské kuchyni a tohle mě tak napadlo v souvisloti s tím, že by v ní rozhodně měla chybět krev (jak zvířecí, tak lidská:p)

A abyste si nemysleli, tak já mám jak k Židům a jejich kuchyni, tak i k upírům velkou úctu :)))Mammmo zaklínač

28. června 2011 v 0:28
Oujé, Geralt je můj miláček a kdo mi na něj sáhne, na toho poženu tohohle vypečenýho zaklínače!!!Mammo a lustr

27. června 2011 v 3:10


Mammo v lázních

24. června 2011 v 1:35


Mammo kupuje papouška

21. června 2011 v 11:17
Taky mám jednoho doma, takovýho dědulu, ale nevyměnila bych ho :)Mammo jazzman

20. června 2011 v 17:53


And all that jazz :)

*Dodatečně poznamenávám: doporučuji na komiks kliknout pravým tlačítkem myši, zvolit "zobrazit obrázek" a poté si jej zvětšit, aby bylo všechno čitelné ;)

Stará láska nerezaví

18. června 2011 v 19:04
Zdravím vás. Dneska jsem trochu zalitovala, že málokdo, ať už vás pravidelných čtenářů Mamma, tak úplně náhodných návštěvníků, téměř nikdy nenavštíví staré příspěvky s Mammovými dobrodružstvími. Tak jsem se rozhodla udělat malý nenásilný refresh - nyní pro vás vyberu starší komiksy, které zde již byly uveřejněny, ale o nichž si myslím, že by vás mohly zaujmout. Pevně věřím, že to nikoho nenaštve a jakmile nakreslím něco nového, samozřejmě tam dopíšu: "BACHA, NOVEJ!" :-D
Hanka
Potřetí ze školních sešitů - B. Reynek

18. června 2011 v 6:18 Ze školních sešitů
Tohle je obzvlášť specialitka, kterou jsem vám nemohla odepřít :) Takhle jsem přepracovala báseň od Bohuslava Reyneka "Rybí šupiny," jejíž text jsem bohužel nikde nenašla, abych vám to dala srovnat, pokud to náhodou neznáte. Takže musíte pátrat v čítankách a knihovnách :) Nicméně, pamatuju si, že třídní se chechtal a hrozně se to líbilo :)


Ze školních sešitů podruhé - literární směska

18. června 2011 v 6:14 Ze školních sešitů
A našla jsem! :-D Podívejte se, jak jsem trávila čas při hodinách ve škole... :-D
Sousedka nakreslila ten krásný tank a já to, co měl bejt Karlův most :-DPapagáj na motocyklu - ze sešitu literatury

18. června 2011 v 6:01 Ze školních sešitů
Nedalo mi to a rozhodla jsem se vám něco ukázat; když jsem se nedávno prohrabávala skrze sešity ze čtyř absolvovaných let na anglickém gymnáziu a hledala něco, co by se dalo eventuálně střelit studentům ze třetích ročníků, našla jsem sešit literatury, který jsem si vedla po poslední dva roky. A v něm ilustraci k zápisu o Vítězslavu Nezvalovi a jeho "Papoušekovi na motocyklu" :-D Pamatuju si, že jsme se tomu se sousedkou tehdy hrozně nachechtaly a věřím, že u vás tomu nebude jinak :) Mám toho víc, takže když ještě něco objevím, píchnu to sem coby takové zpestření Mammových trampot :)Mammo v solné jeskyni

18. června 2011 v 4:52
Ne, aby sis z něj brala příklad, Simčo! :-D


Mammo ořezávátko

18. června 2011 v 4:47 Mammoshop
Též jsem vyrobila jedinečné ořezávátko s koníkem, které výborně řeže a navíc vás určitě rozesměje :) Taky k prodeji. Stačí mi napsat! :)

Motto ořezávátka: "Keep it sharp!"


Druhý magnetek s Mammem!

18. června 2011 v 4:41 Mammoshop
...tvořivost nade mnou zase jednou zvítězila a tak se vám "chlubím" s dalším magnetkem s motivem Mammovy jedinečné koňské osobnosti! :-D


...měří 4 x 2,5 cm a kdybyste ho někdo náhodou chtěl, tak stačí napsat :)

Bad day

17. června 2011 v 0:55
Nejen Mammo, ale i já mám za sebou jeden obzvlášť krušný den v tomhle týdnu. Bylo to takzvané "PP," nikoli Petr Pečený, nýbrž "Příšerné pondělí," a fakt to stálo za to. Pevně doufám, že se mi takhle špatný den bude ještě dlooouho vyhýbat a vám, Mammovým fanouškům přeju, ať vám taky!!! :)Stávka

13. června 2011 v 1:21


...God bless this lucky official strike guy! :-D

Elli - komiks pro dívky

13. června 2011 v 1:17 Elli - komiks pro dívky
Takže, tyto komiksy sice nejsou záměr tohohle blogu o příhodách koníka Mamma, ale jelikož potřebuju jejich URL pro jejich zveřejňování na jednom internetovém magazínu pro ženy a dívky, rozhodla jsem se, že je budu nahrávat na svůj blog a doufat, že třeba některou z vás, milé čtenářky, zaujmou či pobaví. Rozhodně se nestraním mužského pokolení, ale pánové si budou muset počkat na další Mammovy trampoty ;)

Ale rozhodně nechci, aby to vypadalo, že těmto novým komiksům nepřeju - naopak, je to moje práce a já na to přece musím být pyšná, když už to stálo nějakej ten čas, žejo! A tak vám Elli, hlavní a jedinou hrdinku komiksů ve stručnosti představím:

Elli je mladá, krásná a přiblblá slečna (je to sice blondýna, ale to, že by to mělo vás, milé blondýnky, atakovat, mne napadlo až potom, co jsem Elli vytvořila) a typově se podobá Mammovi - má "double letter" ve jménu, ale především: leccos řeší svéráznými a hlavně vtipnými cestami, které nejspíš nepochopíte, nebo nad nimi aspoň budete nevěřícně kroutit hlavou - což je pochopitelně účel :). Až na to, že Elli se bude jen zřídkakdy zabývat politikou a podobně - její zájmy jsou totiž ryze ženské; tedy například muži, domácí mazlíčci, parfémy, móda, ale i domácnost a jiné a jiné. Však ještě uvidíte. S jejími příběhy se nebudete setkávat tak často, ale věřím, že to nevadí :)))

Doufám, že komiksy s Elli neurazí žádnou dámu! Přece jenom, mohlo by to vypadat jako že se snažím vypíchnout ženskou logiku, nebo by někoho dokonce i mohlo snad napadnou blbost, ale věřte, že to jsou jenom moje nápady, které házím na papír s jediným poselstvím - aby pobavily. A jestli se vám Elli zdá krásná, že byste se vedle ní třeba mohly cítit méněcenné (doufám, že proboha ne! To fakt nebyl účel!), tak si klidně postěžujte, ale hlavně tohle berte jako kreslenou karikaturní recesi a buďte krásné takové, jaké jste! :) ;)

Hanka


Tak, první várka komiksů s Elli se nese:


Justice

12. června 2011 v 15:52 Mimo mísu
Omlouvám se všem, kteří se těšili na Mammovy trable, ale Mammo prý dneska stávkuje. To je ale spravedlnost, co? :-D


Mammo hraje poker

11. června 2011 v 0:25
Kdyby bývali hráli prší, měl by Mammo vcelku výhodu!